Ирландия увеличава данъците и намалява държавните разходи заради кризата

Ирландия увеличава данъците и намалява държавните разходи заради кризата
 
 
 Оферти (7071 )
Търсeне имоти Търсeне имоти
Продажби София Продажби София
Наеми София Наеми София
Имоти в страната Имоти в страната
Бележник Имоти Бележник Имоти
Добавете Имоти Добавете Имоти
 

Инструменти
Добавете обява Добавете обява
Заявете търсене Заявете търсене
Нотариални такси
Калкулатор ползи
Форма за контакт Форма за контакт

Ресурси
<b>BG top - Имоти</b> BG top - Имоти
<b>Имоти София</b> Имоти София
<b>Имоти Варна</b> Имоти Варна
<b>Имоти Бургас</b> Имоти Бургас
<b>Имоти Пловдив</b> Имоти Пловдив
<b>Безплатни Обяви</b> Безплатни Обяви
Новини Имоти Новини Имоти
Имоти Въпроси Имоти Въпроси
Имоти Статии Имоти Статии
Кредит за Имоти Кредит за Имоти
Нормативни Акт. Нормативни Акт.
Имоти Индекс Имоти Индекс
Нотариуси Нотариуси
Промишлени терени Промишлени терени
Завод Фабрика Завод Фабрика
Луксозни Къщи Луксозни Къщи
Указател за София Указател за София
Недвижимость Недвижимость
  Начало » Новини » Имоти БГ - Данъци и Такси »

Ирландия увеличава данъците и намалява държавните разходи заради кризата

    Ирландия ще увеличи данък доход и ще намали държавните разходи, съгласно кризисния си бюджетен план, като правителството ще даде пример, намалявайки собствените си заплати, съобщи АР. 
    По думите на финансовия министър Брайън Ленихан са необходими болезнени промени, за да се справи страната с първата си рецесия от 1983 г. насам. Заплатите на министрите от кабинета ще бъдат намалени с 10 на сто. 
    Ланихан прогнозира, че икономиката ще се свие с над 1,5 на сто тази година и с 1% през следващата, а безработицата ще се увеличи от сегашния си десетгодишен максимум при ниво от 6,3 на сто до средно 7,3 на сто през 2009 г. Такова развитие на нещата означава, че събираемостта на данъците ще намалее, а държавните социални разходи ще се увеличат. 
    Ще бъдат увеличени още ДДС и данъкът върху депозитите в банки. 
    През март ще бъде и наложен нов данък върху повечето билети за полети от Ирландия. Според Ленихан чрез тази мярка ще бъдат набрани 95 млн. евро следващата година. 
    Увеличават се и акцизите върху бензина, виното и цигарите, като мярката влиза в сила незабавно. Акцизът върху бирата и дизела остава непроменен. 
    Освен това правителството планира да закрие 41 държавни агенции и да затвори военни бази през следващата година. 
    Корпоративният данък обаче ще остане непроменен на ниво от 12,5 на сто. Предвиждат се дори облекчения за бизнеса, който скоро ще може да изисква връщането на до 25 на сто от разходите, направени за проучване и развитие, спрямо сегашните 20 на сто. Тези мерки отразяват зависимостта на страната от чуждестранните компании, които са в основата на икономическия й ръст през 90-те години на миналия век и които може да потърсят по-евтини бази в Източна Европа или Азия. 
    Дори и този план за бюджета да проработи според очакванията, Ирландия все пак може да има рекорден бюджетен дефицит от 12 млрд. евро през 2009 г., или 6,5 на сто от прогнозирания БВП на страната, е заявил Ленихан. 
    Ако не се вземат тези мерки обаче дефицитът може да стигне и до над 8 на сто от БВП, смята Ленихан.

 
15.10.2008 Investor.bg


Варна укрепва частни сгради срещу ипотека на имота Варна укрепва частни сгради срещу ипотека на имота
Британски фонд инвестиращ в имоти спря плащанията Британски фонд инвестиращ в имоти спря плащанията
Имоти БГ - Сделките със земя и нови сгради се облагат с ДДС Имоти БГ - Сделките със земя и нови сгради се облагат с ДДС
За липсата на логика при данъчната оценка на имотите За липсата на логика при данъчната оценка на имотите
Топлофикация-София проверява 40 сгради за надписани сметки Топлофикация-София проверява 40 сгради за надписани сметки
Данъчните оценки на имотите скачат с 20% Данъчните оценки на имотите скачат с 20%
Нов начин на определяне на данъчните оценки ще повиши стойността на имотите Нов начин на определяне на данъчните оценки ще повиши стойността на имотите
 20 на сто по-скъпа такса смет в София 20 на сто по-скъпа такса смет в София
Първата напълно топлоизолирана сграда поиска данъчна ваканция Първата напълно топлоизолирана сграда поиска данъчна ваканция
Къща за 120 000 евро - 5 лева данък Къща за 120 000 евро - 5 лева данък

назад отпечатай изпрати запомни 127779

 
 
Търсене в сайта
 

Инфо
За Купувачи За Купувачи
За Продавачи За Продавачи
За Наематели За Наематели
За Наемодатели За Наемодатели
Ново Строителство Ново Строителство
Нови Офиси София Нови Офиси София
Къщи в София Къщи в София
Парцели Терени Парцели Терени
Средни Цени Имоти Средни Цени Имоти

 
Моите оферти
 


Апартамент Двустаен
Апартамент Двустаен, Овча купел кв.
57919€
Апартамент Двустаен
Апартамент Двустаен, Витоша кв.
74500€
   Добавете оферта
   Имоти по e-mail
   Гласувайте за нас
   Абонамент
   Само за Жени
   Топ Обяви търси
   За Реклама
 

Имоти БГ Imoti BG © 2002-2007 Ирландия увеличава данъците и намалява държавните разходи заради кризата